Нові питання до іспиту з ПДР. А що змінилося?

З 1 липня житомиряни, котрі бажають отримати водійське посвідчення, складатимуть іспити за новими екзаменаційними питаннями з ПДР. Що змінилося і чого очікувати від нововведень майбутнім водіям?

 

Нові питання до іспиту з ПДР. А що змінилося?

Нові екзаменаційні питання зі знань Правил дорожнього руху днями презентував Головний сервісний центр МВС. Саме за цими питаннями з 1 липня складатимуть іспити для отримання посвідчення водія. У ГСЦ переконують: віднині люди не стикатимуться з такими проблемами як невідповідність питання категорії, низька якість зображення на ілюстративних матеріалах до питання, наявність двох правильних відповідей, складні або заплутані формулювання.

«У нових тестах питання актуалізували, виправивши їх відповідно до сучасної ситуації на дорогах, більше уваги приділили практичним навичкам, котрі знадобляться майбутнім водіям під час керування транспортним засобом, – пояснює начальник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій. – Окрім цього, питання згрупували відповідно до категорій водійського посвідчення. Таким чином, водіям легкових автомобілів, наприклад, не доведеться відповідати на питання, пов’язані з управлінням автобусів чи вантажівок».

Корисне посилання

Актуальні ціни на Lada у Житомирі на Automoto.ua.

За словами Владислава Криклія, питання тесту будуть зорієнтовані на те, щоб людина, яка вивчила правила дорожнього руху, могла із легкістю відповісти на них. До кінця поточного року також заплановано впровадження посиленого контролю над процесом складання іспитів – фото та відеофіксації.

Що стосується часу тестування та обсягу завдань, то тут змін не відбулося – тест триватиме 20 хвилин і складатиметься з 20 питань, що обираються системою рандомно (випадково), тож завчити екзаменаційний білет не вийде. Тест обов’язково містить питання за 4 тематичними категоріями: 10 питань із правил дорожнього руху, 4 питання з будови та експлуатації транспортних засобів, 4 питання з основ безпеки руху та 2 питання з надання першої медичної допомоги.

Ми поцікавилися у практика, заступника директора автошколи «Меблевик» Євгена Ярмолюка, як він оцінює всі ці нововведення.

«Єдине, що змінилося –  це картинки, вони стали якіснішими. Система приймання іспитів абсолютно не змінилася. Поділ за категоріями теж був. Щоправда, раніше було 110 білетів по 20 питань, а тепер їх стало значно більше. Фокус в тому, що дуже багато питань, які в принципі не потрібні», – пояснює Євген Ярмолюк.

На думку викладача, в Україні реформи не спрощують життя громадян і слугують здебільшого для «відмивання» грошей.

«Змінилося тільки те, що комусь за цю розробку білетів і зміну програмного забезпечення заплатили велику суму грошей. Все ускладнюється до такої межі, щоб людина свідомо, як тільки перед нею постає проблема, шукала вихід з цього положення. Ну, ви розумієте, про що я, – іронізує Євген Ярмолюк. –  Також я дивився презентацію нових екзаменаційних питань на двох каналах по двом різним сервісним центрам. В ефірі працівники сервісного центру не змогли вирішити ці тести. Я вважаю, що це все одно, що лікар не знатиме назв ліків. Ось вам і відповідь на питання –  це була оптимізація для людей чи для “сірих” схем» –  розмірковує заступник директора автошколи.

Уже зовсім скоро перші «щасливчики» випробують нові тести і зможуть показати рівень своєї готовності взятися за кермо. Ну а ми зможемо порівняти статистику – наскільки полегшиться чи все ж ускладниться шлях до отримання водійського посвідчення.

Анастасія Кузьмич

Коментарі
16:55 Що подивитися на вихідних 16:21 Житомиряни вже підписали понад 70 тисяч декларацій з лікарями 16:06 Плануєте торгувати алкоголем і тютюном - подбайте про ліцензію 15:56 Водоканал скидає нечистоти у Тетерів. ВІДЕО з місця події play_circle_filled 15:46 Від футболу до туризму. Ліга чемпіонів в Україні 15:30 Житомирянам розповіли, як виглядатиме сквер на Лятошинського 15:17 На Житомирщині прокуратурою спільно з податківцями викрито підпільний цех з виробництва фальсифікованого алкоголю, що діяв на території області 15:00 Депутати бюджетної комісії обласної ради не підтримали питання по ТОВ «Валки-Ільменіт» 14:46 На Житомирщині 10 абітурієнтів були відсторонені від ЗНО через користування мобільними телефонами 14:16 В Олевському районі ліквідовано займання торфу на площі 0,05 га 14:00 Прокурор Житомирщини Любомир Війтович: "Наш фах вимагає повної самовіддачі та постійної самоосвіти" 12:44 За першу половину травня Житомирський рибоохоронний патруль виявив 123 порушення 12:20 На Словечанщині затримали копачів бурштину, які намагалися видати себе за відпочивальників

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Упродовж двох днів під час тестування було виявлено перші порушення, відтак поліцейські закликають абітурієнтів суворо дотримуватись...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up