Епопея з тротуарами продовжується

Епопея з тротуарами продовжується

У центрі Житомира вже майже рік «ремонтуються» тротуари. Роботи повинні були завершити у жовтні 2016 року.

На дворі травень 2017. Більша частина робіт навіть не розпочиналася. І складається таке враження, що місцевих чиновників усе влаштовує, вони і надалі продовжують платити бюджетні кошти львівській компанії, яка має виконувати роботи.

Не дивлячись на те, що міський голова заявляв ще у 2016 році, що угоду з підрядником буде розірвано, «віз і досі там». Міські чиновники за цей час не лише не змогли розірвати угоду, вони навіть не спромоглися звернутися до суду, щоб відшкодувати збитки, які зазнає місто через неякісні роботи.

Захищати інтереси міста та його мешканців у чиновників виходить дуже погано. Проте вони дуже вміло та оперативно перераховують львівській компанії бюджетні кошти. Цього року їм перерахували 1,6 млн грн, останній платіж був здійснений 18 квітня 2017 року і ці кошти було заплачено авансом за ще не здійснені роботи. Коли я запитав у радника міського голови (який, до слова, зовсім скоро може стати заступником міського голови), чому місто перерахувало півмільйона авансу, він відповів, що у них були усні домовленості.

Нормально так, усно домовилися, перерахували кошти з бюджету, а тепер компанія просто припинила роботи. І взагалі, хто давав міським чиновникам право домовлятися усно, вони ж не на своєму підприємстві працюють, а найняті громадою для захисту та відстоювання інтересів міста. Все це дуже нагадує схему для розкрадання місцевого бюджету. І поки це буде продовжуватися, якісних тротуарів у Житомирі не буде. Так само, як і якісних доріг, парків, скверів, громадського транспорту та усього іншого, за що беруться місцеві чиновники.

Запитання як завжди риторичне, хто буде відповідати за таку діяльність і витрачені кошти? Після того як компанія-підрядник отримала кошти на роботи, вона припинала їх виконувати та просто зникла.

У міській раді жодних висновків робити не хочуть. Чиновники замість того, щоб оголошувати новий тендер та шукати надійну компанію, хочуть віддати підряд на виконання решти робіт без проведення жодних тендерів.

Невже у представників місцевої влади та чиновників відсутній інстинкт самозбереження? Чи вони думають, що будуть при владі вічно і їм усе «сходитиме з рук»?

Микола Череднік

 
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up