На автомобіль впало дерево: хто відшкодовуватиме збитки?

На автомобіль впало дерево: хто відшкодовуватиме збитки?

Погодні умови та різноманітні ситуації (чи то старе дерево, або різні конструкції, що погано закріплені) здатні створити незручності не тільки населенню, а й нанести шкоду майну, зокрема автомобілю.

Відповідно до ст.1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно зі ст. 22 ЦК України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Зокрема, збитками є втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).

Відповідно до п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди» від 27.03.1992 р. № 6, розглядаючи позови про відшкодування шкоди, суди повинні мати на увазі, що шкода, заподіяна особі та майну громадянина або заподіяна майну юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її заподіяла, за умови, що дії останньої були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв`язок та є вина зазначеної особи, а коли це було наслідком дії джерела підвищеної небезпеки, незалежно від наявності вини.

Відео дня

Перш за все, необхідно викликати поліцію для належного оформлення протоколу. 

 Далі, за допомогою фото-, відеофіксуючих засобів необхідно зафіксувати:

  • подію та місце вчинення події;
  • пошкоджений автомобіль (з видимістю державного номера);
  • підставу, що слугувала причиною пошкодження: падіння дерева, гілки, стовпа, бурульки тощо, з прив'язкою до місцевості.

Наступним кроком є замовлення оцінки майнової шкоди, завданої автомобілю.

Найважливіше: правильно визначити балансоутримувача об’єкта, яке саме завдало шкоди автомобілю, тобто фактично «винну особу», яка буде компенсувати завдані збитки.

Важливо: для встановлення матеріальних збитків необхідно збирати відповідні докази, а саме: абсолютно усі квитанції, чеки, платіжні доручення тощо, а також документи, що підтверджують вартість ремонту авто.

Звертаємо увагу на те, що протокол поліції з місця події та всі зібрані матеріали справи надалі допоможуть отримати відшкодування від страхової компанії, якщо в умовах страхового полісу є умова пошкодження автомобіля деревом.

У ст. 25, ч. 1 ст. 28 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими укладено відповідний договір.

Відповідно до п. 3.2 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України від 10.04.2006 № 105, до елементів благоустрою віднесено, зокрема, зелені насадження (у тому числі снігозахисні, протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, у парках, скверах і алеях, бульварах, садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях.

Пункт 5.5 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України визначає відповідальних за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними.

Відповідно до ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» та ЗУ «Про місцеве самоврядування» визначення балансоутримувача об'єктів благоустрою комунальної власності належить до повноважень виконавчих органів місцевого самоврядування, які також мають здійснювати функції із забезпечення належного утримання та ремонту об'єктів благоустрою комунальної власності. 

Після набрання рішення суду законної сили водій має отримати виконавчий лист, на підставі якого державний виконавець у примусовому порядку стягуватиме кошти з винної особи.

«БЛОГ ПРАВА»

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
14:00 На Овруччині господар після застілля ножем вбив гостя 12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій Від читача 18:18 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище 10:20 У Житомирі проходить кінофорум спілки молодих кінокритиків України 10:00 Замість біткоїнів - спустошення гаманця: у Бердичеві поліцейські розслідують шахрайство 09:42 Понад тисячу осіб склали втрати росіян за добу 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 25 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:00 25 квітня: все про цей день, яке свято, іменини і погода у Житомирі 17:53 Як держава планує залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці? 17:50 Чи загрожує Житомирщині підтоплення? Розповідають гідрологи 17:00 єЧерга для автобусів: на пунктах пропуску з Молдовою кожен автобус зможе обрати час перетину кордону 16:40 Якщо про депутатів, то тут – дисципліна, а якщо про громадськість, то тут… 16:20 У Станишівській громаді зупинили нетверезу водійку: вона запропонувала патрульним хабар 10 тисяч photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up