Прихований бізнес губернатора Житомирщини

Прихований бізнес губернатора Житомирщини
«Минає рік після подій на Майдані. За цей час змінилася країна, змінилася свідомість людей та змінилася влада», – з такими словами голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Машковський 20 лютого розпочав зустріч із запрошеною громадськістю, яку посадовець бажає чути та налагоджувати з нею конструктивний діалог.

Було величезне бажання приділити даній події більше уваги, але напривеликий жаль для її опису  найкраще підходять інші слова Майкла Щура: «Ніхто з представників влади не має права використовувати пам’ять про Майдан та Небесну Сотню. Чим більше ви її згадуєте, тим більше ви її знецінюєте». Тому маємо головну мету розглянути задекларовані зміни у бік прозорості нової влади та до річниці революційних подій провести спеціальне розслідування щодо відкритості головного керманича області.

Нещодавно на виконавчому комітеті Житомирської міської ради виникло бурхливе обговорення подальшої долі малих архітектурних форм (МАФ), яке завершилося призупиненням мораторію на їх встановлення в місті. Непримітний на перший погляд бізнес виявився цікавим навіть для першої особи області, за яким досі рахується ціла мережа кіосків.

На інформацію ми натрапили випадково, коли переглядали офіційну сторінку ПАТ «Житомиробленерго». Серед переліку споживачів, запланованих на відключення від електроспоживання, знаходимо одного з власників торговельного павільйону - ФОП Машковський Сергій Олександрович, якому у зв’язку з капітальним ремонтом обладнання 21 січня з 9:30 до 17:00 тимчасово припинили електропостачання.

Відео дня

Невже держслужбовець такого рангу може поєднувати державну службу з веденням підприємницької діяльності?! Перевіряємо, наскільки достовірна наведена інформація. Переглянувши відомості у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який містить усі дані про поточну реєстрацію фізичних осіб-підприємців, пересвідчуємося у наявності чи відсутності однофамільців. Пошук видав лише одну особу з наведеним прізвищем, ім’ям та по батькові. Згідно отриманих даних реєстру, ФОП Машковський Сергій Олександрович був зареєстрований як приватний підприємець у м. Житомир з 28 листопада 2006 року.  Наступним записом за № 23050060004013332 діяльність була припинена з 30 липня 2014 року. Нагадаємо, що Указ Президента про призначення головою облдержадміністрації Сергія Машковського був виданий 23 липня 2014 року, тобто за тиждень до зняття його з обліку як приватного підприємця.

Однак для ПАТ «Житомиробленерго», навіть через півроку, власник торговельного павільйону залишається незмінним. У чому ж загадка?

Продовжуючи пошук документів знаходимо рішення № 1321 Житомирської міської ради, яким дійсно 18 серпня 2010 року майбутньому обласному очільнику надано дозвіл на розміщення кіоску громадського харчування з улаштуванням зупинки громадського транспорту. Проте рішенням надано йому дозвіл на розміщення кіоску не тільки на вул. Черняховського, 96, а також на зупинках за адресами вул. Щорса, 151 та вул. Щорса, 3. Згодом виявилося, що таких рішень було не одне а декілька. Перед цим, 23 червня 2010 року, міська рада погодила розміщення для Сергія Олександровича кіосків поряд з торговельним центром «Глобал» на майдані Згоди, 6 та вул. Київській, 102. Ще раніше було надано йому право розмістити їх поряд з ТЦ «Дастор» по вул. Перемоги, 68 та по вул. Щорса, 96. Увесь перелік місць розміщення кіосків наведений у таблиці (табл. № 1).

Власник тимчасової споруди

Адреса

Площа

№ рішення та дата

ФОП Машковський Сергій Олександрович

вул. Перемоги,68/1

10,5

від 02.03.10 № 1190

ФОП Машковський Сергій Олександрович

вул. Щорса, 96

9,36

від 02.03.10 № 1190

ФОП Машковський Сергій Олександрович

майдан Згоди, 6

12

від 23.06.10 № 1261

ФОП Машковський Сергій Олександрович

вул. Київська,102

12

від 23.06.10 № 1261

ФОП Машковський Сергій Олександрович

вул. Щорса, 151

12

від 18.08.10 № 1321

ФОП Машковський Сергій Олександрович

вул.Черняховського, 96

12

від 18.08.10 № 1321

ФОП Машковський Сергій Олександрович

вул. Щорса, 3 **

12

від 18.08.10 № 1321

Потрібно не забувати, що всі кіоски (окрім вул. Щорса, 151) є павільйонами-зупинками, що мало на меті вирішити проблему встановлення сучасних зупинок громадського транспорту. Проте бажаючих зробити хорошу справу на околиці чи у малолюдному місці було явно замало. Натомість за право встановити кіоски у людних місцях потрібно ще добре поборотися. Пересвідчитися, що в Житомирі правила встановлюються для того, щоб передбачити з них винятки, можна, переглядаючи Комплексну схему розміщення тимчасових споруд. Саме для кіосків у комплексі із зупинкою громадського транспорту, з легкої руки Житомирської міської ради, найбільш важливі обмеження не діють (табл. № 2).

1.

Тимчасові споруди (ТС) повинні гармонійно поєднуватися з історичним середовищем міста, розміщуватись поза тротуарами та межами ліній забудови центральних вулиць міста.

НЕ ДІЄ

2.

Забороняється встановлення ТС на тратуарах та в межах ліній забудови центральних та магістральних вулиць міст.

НЕ ДІЄ

3.

Забороняється розміщення ТС на газонах, квітниках, дитячих майданчиках, в арках будівель, ближче 15 м від вікон будівель

НЕ ДІЄ

4.

Заборона на розміщення ТС торговельно-побутового призначення на зупинках маршрутних транспортних засобів ближче 20 м.

НЕ ДІЄ

5.

Заборона на розміщення ТС на відстані менше ніж 100 м від стаціонарних об’єктів торгівлі та ринків

НЕ ДІЄ

Особливо наближені

Доцільність подібних винятків одразу ж викликає сумнів, коли бачиш, що торгівля у кіосках на зупинках переважно полягає у звичайній продажі цигарок та пива, які для мешканців міста, за такої позиції міської влади, є товарами «першої необхідності», і ніяких спеціальних обмежень для них не встановлено. До прикладу, у Києві власники МАФів повинні сплачувати внесок у бюджет міста на утримання благоустрою, який для продавців тютюнових виробів, пива чи слабоалкогольних напоїв у 20 разів більший, ніж для кіосків преси. Відчуваєте різницю?! У Житомирі у цій царині панує своєрідна "рівність", яка надто далека від доцільності та справедливості.

Хоча, можливо, ми помиляємося і щодо МАФів Сергія Олександровича, усе зовсім не так, як ми думаємо, і він на сьогодні ніякого відношення не має. Відповідальними за ведення обліку по тимчасових спорудах є виконавчі органи Житомирської міської ради у сфері містобудування та архітектури, куди був направлений відповідний інформаційний запит. Невдовзі була отримана відповідь з переліком усіх тимчасових споруд, де підтвердилася інформація про дійсну приналежність очільнику області МАФів за тими ж адресами, як у рішенні, які не були переоформлені на інших осіб. Усвідомлюючи, що звертатися до муніципальної міліції та Інспекції з благоустрою було марним, було вирішено самостійно обійти кіоски з єдиним питанням: «Хто ж торгує у кіосках ФОП Машковського Сергія Олександровича?»

У першому з кіосків, що на вул. Черняховського, 96, після купівлі пачки цигарок був отриманий чек від ТОВ «Торговий дім Смачний світ». Це був єдиний кіоск, де не потрібно було нагадувати про видачу товарного чека на цигарки. У всіх інших кіосках, хоча й продавцем було аналогічне підприємство, продавчині чек забували видати, і ми потребували окремого прохання за чек, яке неабияк їх бентежило.

Нас здивувало, чому саме ТОВ «Смачний світ» використовує кіоски та що пов’язує голову облдержадміністрації з цією структурою. Згідно офіційної публікації з Єдиного реєстру юридичних та фізичних осіб, зареєстроване підприємство 7 грудня 2012 року за адресою м. Житомир, вул. Черняховського, 10. Власниками є дві фізичні особи – Олег Олександрович Чепорнюк, який одночасно є директором, та Юлія Олегівна Мошківська. Саме вона у 2010 році за період найбільш масового встановлення тимчасових споруд на зупинках, яке припало на період керування містом Віри Шелудченко, отримала численні дозволи на їх встановлення. Згодом вони стали основою для створення торговельної мережі під одним крилом ТОВ «Смачний світ», яка об’єднує близько двох десятків кіосків та декілька нічних магазинів.

Але найголовніше, що спільним для усіх є автомобільний бізнес. ТОВ "Мега Моторс груп" об’єднує інтереси та власність Сергія Машковського, Юлії Мошківської та Олега Чепорнюка. Останній, як і у випадку з мережею роздрібного продажу, є директором і цього підприємства. Отже, для голови обласної державної адіміністрації, використання МАФів ТОВ “Торговий дім Смачний світ” не є марною справою, а відчутня підтримка партнерів по бізнесу.

Майже законний бізнес

Отримання офіційного коментаря від Олега Чепорнюка постійно  перекладалося з дня на день через зайнятість керівництва та завершилося повним ігноруванням телефонних дзвінків. Натомість, свою оцінку щодо правових наслідків, які несуть у собі такого характеру господарські відносини, надав адвокат, експерт Інституту політичної освіти Андрій Осіпов:

“Згідно закону, усі дозволи, видані приватному підприємцю після припинення цією особою статусу підприємця, втрачають чинність у зв'язку з припиненням господарської діяльності. Стаття 609 Цивільного кодексу України наголошує, що зобов’язання припиняються з ліквідацією юридичної особи та розповсюджуються на підприємницьку діяльність фізичних осіб, що врегульовано стаття 51 цього кодексу. Відповідно усі договори укладені таким підприємцем, у тому числі договори оренди між ФОП Машковським Сергієм  Олександровичем та іншими особами чи господарськими товариствами (договори суборенди, тощо) юридично припиняються.

Продовження колишнім підприємцем, а нині високопосадовцем фактичних договірних відносин свідчить із людської точки зору про жадібність; з юридичної ж точки зору – це корупція і незаконне збагачення.

Досі невідомою залишається вартість оренди усіх шести кіосків, включно із зупинками громадського транспорту, як і  чи будуть демонтувані кіоски на зупинках вул. Перемоги, 68 та вул. Щорса, 96 термін сервітуту на  розміщення яких фактично завершився. Загадкою є також сума доходу ТОВ “Торговий дім “Смачний світ”, який було отримало в орендованих кіосках з 31 липня 2014 року, тобто з часу припинення приватного підприємця голови обласної державної адміністрації.

Все це зводиться до головного, допоки риторичного, питання: скільки ще часу очільник Житомирської області буде прямо чи навіть опосередковано мати відношення до ганебної практики використання тимчасових споруд або МАФів, допомагаючи збагачуватися “дружньому” підприємству, з легкістю нехтуючи всі юридичні та морально-етичні норми?

Тарас Боросовський

 

Коментарі (2)
  • Анонім

    Добавьте ко всему незаконную продажу пива ночью, которая время от времени прекращается, когда по городу проверки, и минимальную оплату работы продавцов, некоторые даже тысячи гривен за две недели не получают, вынуждены сидеть в ларьках месяцами, чтоб было за что хлеба купить. А есть такие, что и бесплатно работают, потому что недостачи бешеные, устраиваются на работу, чтоб денег заработать, в результате отрабатывают две-три смены за "спасибо", и убегают оттуда, вспоминая эту работу, как кошмар. Юлия Юрьевна наверное потому и не спит по ночам с такой легкостью, что совесть нечистая, спать не дает))) Еще и беременных заставляют работать, еще и ночью.
  • Тимур Душко

    Материал суперовый, но коррупция в Украине вечна...Есть Закон и всегда его можно обойти(((
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
10:20 На клумбах Житомира цьогоріч планують висадити понад 80 тисяч квітів photo_camera 10:00 До 4-х років позбавлення волі з іспитовим строком засудили матір, яка покусала власну дитину 09:39 Ще 950 окупантів ліквідовані за добу 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 26 квітня 2024 року щодо російського вторгнення Від читача 16:54 Соціальний проєкт BRAMA: як протидіяти фейкам та пропаганді 09:00 26 квітня: яке сьогодні свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі 17:29 Оля Хомутовська виборола срібло на чемпіонаті України зі стрільби з лука 17:00 Пʼятниця буде в Україні з дощами і грозами - синоптик 16:40 У Житомирі відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Василем Шклярем 16:20 У Звягелі «Jeep Grand Cherokee» збив жінку на електровелосипеді 16:00 За торгівлю боєприпасами затримали 43-річного коростенця photo_camera 15:40 У Житомир "на щиті" повернувся Захисник Олексій Лаврін 15:21 Де на Житомирщині росте сон-трава? 15:00 Відтепер ботсад у Житомирі носитиме нову назву: Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників 14:40 Минулої доби на Житомирщині після поривів вітру та «жовтого дощу» дорожники працювали над безпечним проїздом photo_camera 14:20 Спільний проєкт Житомира, уряду Німеччини та UNDP в Україні 14:00 На Овруччині господар після застілля ножем вбив гостя 12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up