Житомир, який падає нам на голову

Житомир, який падає нам на голову
Крокуючи вузькими тротуарами вулиць Житомира, мешканцям та гостям міста треба не втрачати пильності. Адже в будь-який момент з старих будинків їм, в кращому випадку під ноги, а в гіршому – на голову, можуть обвалитися фрагменти карнизів, оздоблення, просто штукатурки чи навіть балконів.

Деякі господарі вже просто не виходять на свої балкони, адже бояться, щоб не сталося лиха і вони не постраждали через балкон. Та й близько попід стіни не ходять, а раптом щось впаде на голову, адже штукатурка відвалюється шматками. Дехто, не дочекавшись допомоги ЖЕКів відновив балкони власними силами, але у будинках багато пенсіонерів. Ремонтувати за свої гроші вони не мають можливості. До того ж проводити роботи на висоті небезпечно, потрібен фахівець.

Балкон - чия власність?

Відповідно до закону балконна плита це спільне майно держави і власника квартири. Квартиронаймач має право одноосібного володіння і відповідає тільки за допоміжні конструкції: огорожі, поручні і решітки. Виходячи з цього, ремонт балконної плити - це прерогатива керуючої житлової компанії.

Відео дня

Комунальники повинні стежити за станом загального майна і утримувати його в справному стані, проводячи поточний ремонт згідно нормативним актам. Квартиронаймач же в свою чергу зобов'язаний своєчасно вносити квартплату, частина якої житлова контора використовує на ремонт, у тому числі і аварійних балконних плит. Все інше, що знаходиться на балконі, зобов'язані ремонтувати власники квартири.

Старіння житлового фонду - фактор, який впливає на аварійність балконів

Як розповів журналістам «20 хвилин» начальник житлового господарства Сергій Кондратюк, на сьогоднішній день особливо проблемними є балкони за адресами: вул. Рильського, 3, вул. Рильського, 5, та по вул.В.Бердичівська 39 -  вони першочергово потребують капітального ремонту.

Причиною поганого стану балконів начальник житлового господарства вважає вік будинків та неправильна експлуатація самими мешканцями квартир. Що ж до фінансування, яке б повинно було бути виділене, то його немає.

«У цьому році кошти на балкони виділені не були по одній простій причині. По даних об'єктах навіть немає проектів. Адже для цієї процедури спочатку необхідний проект, експертний висновок експертизи та декларація про початок будівельних робіт. Я б хотів звернути увагу на те, що особливо проблема стосується тих будинків, які побудовані у 50-60 роки» - зазначає Сергій Кондратюк.

Що робити з аварійним балконом?

Наступного року у міській раді все ж обіцяють зайнятися балконами,які потребують капітального ремонту.

Якщо ж людина хоче відреставрувати свій балкон за власний кошт, то для цього їй необхідно звернутися в управління архітектури за дозволом.

Якщо ви виявили на балконі ознаки руйнування, слід відразу ж повідомити про це управління житлової контори вашого району в письмовому вигляді. Заява має бути завірене представником комунальної служби і завізовано у відповідному журналі реєстрацій. Не зайвим буде зробити його копію.

Після цього представники ЖЕКу пишуть лист на ім'я міського голови з проханням включити в план капітального ремонту необхідний об'єкт.

А поки чиновники шукають гроші та підраховують аварійні балкони, житомирянам слід уважніше дивитися під ноги і рідше ходити під такими балконами, бо хоч прислів’я і каже, що балкони падають на ображених, але у Житомирі вони небезпечні через аварійність.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:53 Як держава планує залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці? 17:50 Чи загрожує Житомирщині підтоплення? Розповідають гідрологи 17:00 єЧерга для автобусів: на пунктах пропуску з Молдовою кожен автобус зможе обрати час перетину кордону 16:40 Якщо про депутатів, то тут – дисципліна, а якщо про громадськість, то тут… Від читача 18:18 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 16:20 У Станишівській громаді зупинили нетверезу водійку: вона запропонувала патрульним хабар 10 тисяч photo_camera 16:17 Не поширюйте фейки: відео нібито з Житомира, як військовий "закопує" ухилянта - російська пропаганда 16:07 У Попільні в гаражі виявлено арсенал зброї: власника підозрюють у резонансному вбивсті чоловіка в Житомирі photo_camera 16:00 У Львові відбувся підсумковий форум «LED Push: Підтримка місцевих економік» 15:40 Житомир попрощався із Захисником Денисом Пекарським 15:20 Вночі у Житомирі зупинили п'яного водія, в салоні авто знайшлися наркотики 15:01 23 випадки захворювання на кір зафіксовано в Україні з початку 2024 року 14:40 Рятувальники ліквідували пожежу в адмінбудівлі приватного підприємства в Житомирі 14:18 ECIDE допоможе 25 громадам організувати літні дитячі клуби: розпочався прийом заявок 13:11 Пил із Сахари знову в Україні 12:40 Пам'ять про героїв-захисників має стати невмирущою photo_camera 12:20 Жителя Житомирського району засуджено на 8 років за умисне вбивство батька 12:02 До уваги водіїв! 25 квітня буде перекрито рух по вулиці Шевченка 11:40 Україна, в якій хочеться жити: Міністерство соціальної політики презентувало демографічну стратегію — 2040 11:20 Житлова субсидія на неопалювальний сезон: кому її призначать автоматично, а кому – за особистим зверненням
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up