Активісти «Реанімаційного пакету реформ» пропонують скоротити житомирську міліцію на 80%

Активісти «Реанімаційного пакету реформ» пропонують скоротити житомирську міліцію на 80%
У рамках реформи правоохоронних органів можливе скорочення 80% працівників апарату Житомирського обласного управління МВС

Менше 5% українців сьогодні довіряють міліції, в той час у сусідніх європейських країнах цей показник становить не менше 70%. Така ситуація породжує несприятливу криміногенну ситуацію -  минулого року в Україні кількість скоєних злочинів  зросла на 20%. За інформацією прокуратури в Житомирській області, у 2013 році в регіоні зареєстровано понад 10 тис. злочинів, що залишається на рівні попереднього року.

«Українці відверто бояться міліції, а це абсолютно ненормальна ситуація», – переконані фахівці «Реанімаційного пакету реформ», які спільно з Центром політико-правових реформ розробили нову концепцію реформування правоохоронних органів. Це перший за часи незалежності України проект змін міліції, який містить думку громадськості, а не опирається, як раніше, лише на бачення МВС чи РНБО.

«Україна потребує «повного ребредингу» міліції – починаючи з назви, закінчуючи повноваженнями та підпорядкуванням. Ми пропонуємо кардинально змінити статус  міліції – з воєнізованого формування на службу по наданню послуг, яка зможе ефективно гарантувати безпеку та правопорядок», - говорить Олександр Банчук, експерт робочої групи з Центру політико-правових реформ.

Відео дня

Сьогодні у Житомирській області зайнято 4,3 тис. працівників МВС, понад 13% з яких – працює в апараті обласного  управління. В рамках реформи можливе скорочення штату працівників апарату обласного управління майже на 80%. Натомість пропонується збільшити кількість дільничних інспекторів на місцях – у містах та селах Житомирщини.  Там, на думку розробників реформи, повинні працювати патрульно-постові служби у розрахунку 15 працівників органів правопорядку, які постійно проживатимуть в межах закріпленої території, на 10 000 населення. «Сьогодні ж дільничний інспектор, як правило, працює на кілька сільських рад. Це 3 – 7 сіл з населенням до 5 тисяч і інколи загальна площа покриття становить 30-50 км.», - говорить Банчук. Місцева міліція повинна стати виконавчим органом місцевої ради, який буде утворено в кожній громаді.

Органи правопорядку отримають нову назву – «поліція», до лав якої можна буде потрапити на конкурсній основі. Конкурсна комісія у складі депутата місцевого рівня, представника громадськості, адвоката та представника Уповноваженого з прав людини буде визначати готовність претендентів до роботи в органах правопорядку. А поборотись буде за що, адже передбачається закріпити заробітну плату працівників поліції на рівні 5 прожиткових мінімумів  - близько 6 000 грн.

Нововведення будуть і в підготовці кадрів поліції. «Випускники нинішніх ВУЗів МВС в більшості своїй відпрацьовують в міліції визначений законодавством обов’язковий термін і звільняються з органів, щоб влаштовуватися надалі працювати куди завгодно, тільки не в міліцію. Причин цього багато – і низька заробітна плата, і не престижність професії. Відтак, гроші на їх навчання витрачаються,а по факту міліція залишається без спеціалістів»,  - говорить Олександр.  Він разом зі своїми колегами переконаний, що поступово необхідно вирішити проблему неефективності роботи навчальних закладів МВС.

Ще одна інновація реформи – нагрудний жетон.  Завдяки цьому жетону можна буде одразу дізнатись посаду, ім’я та прізвище поліцейського. На законодавчому рівні буде заборонено приховувати свій жетон, а тим паче, не носити його. У громадян також з’явиться право фіксувати роботу представників органів правопорядку на фото- чи відеокамеру, що досі викликає велике невдоволення у нинішніх міліціонерів.

Експерт повідомив, що в рамках запропонованої реформи пропонується ліквідувати ДАІ в нинішньому вигляді. Натомість пропонується створити патрульно-постову службу, яка буде відповідати за правопорядок на певній території, а не лише на окремому відрізку дороги, як зараз. «Мабуть кожному з нас доводилось спостерігати ситуації,  коли працівник ДАІ відмовлявся реагувати на правопорушення, які відбувались, наприклад, поруч у сусідньому парку. Мовляв, «я відповідаю за порядок на дорозі, а решта мене не обходить». Тому для більш ефективної роботи органів правопорядку ми пропонуємо об’єднати обов’язки нинішньої ДАІ з патрульною службою», - пояснює Олександр Банчук. Ліквідувати пропонують і  Державну службу охорони, мотивуючи це тим, що її функції в повній мірі можуть виконувати приватні охоронні агенції.

Після реорганізації повноваження ДАІ разом із патрульною службою, державною лісовою охороною, державною рибоохороною буде виконувати Адміністративна поліція. Функції підрозділів карного розшуку, боротьби з організованою злочинністю, боротьби з економічною злочинністю, боротьби з незаконним обігом наркотиків передбачається передати Кримінальній та Фінансовій поліції. Повноваження решти численних управлінь та підрозділів відійдуть до  Військової та Прикордонної поліції. «Якісно нова Поліція з прозорою структурою буде входити до МВС, але Міністр, як політична особа, буде позбавлений повноважень оперативного управління нею», - переконаний Олександр Банчук. Саме такий принцип роботи органів правопорядку виправдовує себе в провідних європейських країнах протягом останніх десяти років.

Регіональний прес-центр ініціативи «Реанімаційний пакет реформ»

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
11:20 На Житомирщині розпочала роботу комісія ДСНС України, яка має здійснити контрольну перевірку стану організації заходів цивільного захисту в області 11:00 Житомирський музично-драматичний театр тимчасово йде у відпустку через брак фінансування 10:40 У Малині на пожежі загинула людина 10:22 Молодикам, які забили до смерті односельчанина на Чуднівщині, повідомили про підозру та обрали запобіжні заходи Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 10:00 Карколомна ДТП у Житомирі: на вулиці Параджанова кросовер зіткнувся з електроопорою 09:41 Втрати росіян: мінус 5 танків, 29 артсистем і 800 осіб 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 23 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:00 23 квітня: все про цей день, свята, традиції і погода у Житомирі 17:52 У Житомирі та області потрібні донори крові всіх груп з негативним резус-фактором 17:32 Оновлено штрафи за неявку до ТЦК 17:00 Помірно тепло і з дощами: погода найближчих днів 16:37 Бердичівлянин віддав шахраям більше пів мільйона гривень за неіснуюче авто 16:20 Гуманітарний Хаб "Житомир" передав Сумщині 4 тонни необхідних медикаментів загальною вартістю 12 мільйонів грн photo_camera 16:00 Двох загиблих Героїв-житомирян провели в останню путь 15:41 У прикордонні Житомирської області не планують обмежувати перебування чоловіків призовного віку 15:23 У Житомирській області 10 закладів охорони здоров’я надають медичну допомогу при гострому мозковому інсульті 15:00 Житомирська громада передала військовим дрони Mavic 3 Pro та засіб РЕБ 14:40 Почуйте рятувальників – не паліть суху траву! 14:20 Житомирщина - у трійці областей з найбільшою кількістю земельних ділянок, набутих юридичними особами
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up