Пора до школи: які нововведення чекають учнів?

Пора до школи: які нововведення чекають учнів?
Менше тижня залишилося до початку нового навчального року. Напередодні першого вересня журналісти газети «20 хвилин» дізналися про головні зміни, які відбулись у шкільній програмі.

Більше часу на англійську

Збільшено кількість годин на вивчення іноземних мов. Годину на тиждень додали учням 6–9 класів, півгодини – 10–11 класів. У Міністерстві освіти і науки України запевняють, що цю ініціативу підтримують і учні, і батьки. Крім того, випускники наступного року здаватимуть підсумкову атестацію з іноземної мови. Не виключено, що іспит можуть об’єднати з незалежним тестуванням. Таким чином, додаткові години допоможуть школярам  здобути більше знань.

Складні теми на потім

Програма початкової школи цього року максимально спрощена. Це зроблено, зокрема, після численних звернень батьків школярів до Міністерства освіти і науки України, в яких батьки наводили приклади безглуздих завдань та занадто складних задачок. У всьому світі програми, особливо для початкової школи, набагато простіші за наші.

Першокласникам надано більше часу на вивчення абетки: замість 76 годин – 89. Із програми української мови вилучено теми «Складне речення», «Дієвідміна дієслів», їх вивчатимуть у 5-му класі. Складні терміни з математики замінено доступнішими поняттями: «множина» – «група предметів», «корінь рівняння» – «вирішення рівняння».

До програми «Я у світі» для 4-го класу введено теми про глобальну екологічну кризу, економію ресурсів і толерантність до людей інших національностей. А на уроках інформатики рекомендовано особливу увагу звернути на безпеку дітей у всесвітній мережі та навчити їх головних правил безпечного віртуального спілкування.

Літературні перетворення

Зміни внесено й до програми з української літератури. У першу чергу, вилучено складні для розуміння учнів вірші та поеми. З програми 5-го класу забрали народні перекази, складні вірші Максима Рильського та Миколи Вінграновського. У 6-му класі діти більше не вивчатимуть поезію Лесі Українки (вона залишиться в інших класах), у 7-му класі не вчитимуть віршів Андрія Малишка, а у 8-му – гуморесок Остапа Вишні (вони перенесені до програм 9-го та 10-го класів).

Предмет «Всесвітня література» цього року перейменовано на «Зарубіжну літературу». У 5-му класі школярі на дві години довше вивчатимуть казки народів світу, у 6-му – міфи. Крім того, повість Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц» перенесено з 6-го класу на 8-й. А твір «Собаче серце» Михайла Булгакова 9-классники можуть читати за бажанням (повість виключена з обов'язкової програми).

Плани на майбутнє

Малюки, які підуть в школу наступної осені, вчитимуться 12 років. Про це повідомив міністр освіти і науки України Сергій Квіт. За словами очільника міністерства, перехід на нову систему навчання відбуватиметься поступово.

– Діти, які підуть до школи у 2016 році, закінчуватимуть 12 класів. Це здійснюватиметься поступово, за цей час ми встигнемо реалізувати матеріально-технічне забезпечення загальноосвітньої школи, поліпшити її кадровий склад тощо, – наголосив міністр.

Дар’я Гончарова
 
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:00 Податківці Житомирщини розповіли про рентну плату за користування радіочастотним ресурсом 16:34 Минулої доби на Житомирщині зафіксовано 9 пожеж, у 5-х з них горіла суха трава 16:15 НМТ-2026: на Житомирщині зареєструвалися понад 12 тисяч учасників 16:00 Молодіжна рада вже є! На часі – створення молодіжної програми Від читача 18:24 Проєкт BRAMA: в Кіберполіції розповіли, як можна протидіяти фейкам та пропаганді 15:31 На Олевщині в ДТП загинув мотоцикліст 15:24 На щиті повернувся Герой Владислав Скоробогатов 15:10 У Бердичеві жінка самовільно зайняла земельну ділянку комунальної власності і звела на ній двоповерхову будівлю без дозвільних документів 14:47 426 переселенців, які зареєстровані на Житомирщині та мають статус УБД, отримають сертифікати на придбання житла 14:22 17 квітня - Всесвітній день боротьби з гемофілією 14:00 Рятувальники Житомирщини показали світлини з ліквідації наслідків удару росіян по цивільній інфраструктурі та житловим будинкам 12:51 Отрутохімікати без шкоди: як захистити врожай і власне здоров'я 12:14 У Радомишлі з водойми рятувальники дістали тіло 44-річного чоловіка 11:51 15-річний учень двічі "заміновував" Попільнянський ліцей - ювенальні прокурори скерували справу до суду 11:30 14 нападів на працівників ТЦК зафіксували на Житомирщині з початку повномасштабного вторгнення 11:10 Цієї ночі ворог знов завдав удару про цивільній інфраструктурі та житловим будинкам Житомирщини - Віталій Бунечко 10:49 Водіям на замітку: де на Житомирщині патрульні вимірюють швидкість руху за допомогою приладів TruCAM 10:30 У Житомирі попрощалися з Захисником Дмитром Ніколенком 10:14 Через атаку рф по інфраструктурі Овруцької громади зникло електропостачання 09:50 У Бердичеві завдяки співпраці поліції, освітян та місцевої влади відкрили перший на Житомирщині "Юнацький простір"
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up